A szolgáltatások egyik fő jellemzője a változékonyság, ami egy kockázati tényező a vásárlók életében.
Példaként felhozva: ha fodrászhoz megyünk, előtte a várakozás és aggódás jellemzi az érzelmeket, hiszen "már jól jönne egy fazonigazítás", ám "mi lesz, ha épp rossz napja van a fodrásznak, illetve a haj makacskodik a fordász kezében?"...
Nincs ez másként az alakra készített ruhák esetében sem. Legyen felhajtás, igazítás, vagy egy komplett ruha készítés, mivel szolgáltatásról beszélünk ezért a változékonyság kísértete ott lebeg a levegőben.
Hogyan tudjuk ezt kiküszöbölni?
A női ruhaiparban dolgozók feladata, hogy a síkban szövött textilanyagokból olyan ruhadarabot állítsanak elő, mely viselőjének alakjára illik, azt előnyösen díszíti, s nem utolsó sorban a kényelmes mozgást is biztosítja.
E követelmény úgy érhető el, ha a ruhadarabok készítői azon túlmenően, hogy a varrásmódok minden részletét elsajátítják, ismerik a ruha formai kialakítását, szabását, annak sokféle változatát.
A jó ruhadarab készítésének első feltétele a pontos szabásminta készítése. A rosszul szabott ruha a leggondosabb készítési mód alkalmazásával sem lesz tökéletes, mert nem illik viselőjének alakjára.
A ruhadarabok kialakításához szükséges a női alak formája, a divatrajz, a szakrajz és a szabásminta összefüggéseinek meglátása, ennek felhasználásával a szabásvonalaknak a divatrajzzal megegyező elhelyezése.
A jól képzett női szabó szakmunkásnak ismernie kell a szabásminta minden részének formáját. Ez biztosítja, hogy megmunkálás közben a részeket megfelelő sorrendben dolgozza ki, állítja össze, valamint a vasalásnál nem torzítja el azokat.
A magasabb szakmai színvonal eléréséhez a kézügyesség, az ízlés, a jó forma-, szín-és arányérzék egyidejű fejlesztésére van szükség. Csak ezek birtokában tud egy szakmunkás az esztétikai és szakmai követelményeket egyaránt kielégítő ruhadarabokat készíteni.